erb
Koně - hřebci, testace, prodej
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zemský hřebčinec zve na druhou Jarní přehlídku plemenných koní

Zemský hřebčinec zve na druhou Jarní přehlídku plemenných koníDatum konání:
23.3.2024

V sobotu 23. března se Zemský hřebčinec v Písku otevře pro návštěvníky letošní druhé tradiční jarní přehlídky plemenných hřebců. Na rozdíl od první přehlídky bude více určena pro chovatele, ale současně volně přístupná pro každého milovníka koní. Stejně jako v loňském roce se přehlídka uskuteční na venkovním kolbišti hřebčince, kde je pro diváky k dispozici krytá tribuna a občerstvení pod střechou. Vstup je tentokrát zdarma. PROGRAM PŘEHLÍDKY

Po zahájení programu v 11 hodin budou postupně předvedeni na ruce teplokrevní a chladnokrevní hřebci, působící v přirozené plemenitbě i v inseminaci. Kromě hřebců v majetku Zemského hřebčince Písek uvidí diváci také koně soukromých majitelů. Chybět nebudou ani máločetná plemena, jako například poníci, hafling, hucul a irský cob. Ve 13 hodin naváže druhá část programu, kdy se mohou diváci těšit na předvedení hřebců pod sedlem ve zkráceném parkuru. Po celý den budou volně přístupné stáje a od 12 hodin je také možné navštívit výstavu o historii Zemského hřebčince v Písku v původním domku velitele v rohu nádvoří.

Prosíme návštěvníky, aby parkovali na vyznačeném parkovišti na louce nad areálem hřebčince a ke vstupu využili vchod v horní části kolbiště. Vyhnou se tak cestě od jezdecké haly, kterou využívají předvádějící pro vodění koní. Zejména prosíme rodiče s dětmi, aby byli velmi opatrní.

Těší se na Vás zaměstnanci Zemského hřebčince Písek.