erb
Koně - hřebci, testace, prodej
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Obě Jarní přehlídky plemenných koní se letos povedly

Obě Jarní přehlídky plemenných koní se letos povedlyV Zemském hřebčinci Písek se Jarní přehlídky plemenných koní konají již osmnáctým rokem. V roce 2016 byl první březnovou sobotu nápor návštěvníků tak veliký, že již tehdy vznikla myšlenka udělat v dalším roce přehlídky dvě.

První přehlídka byla pojata jako prezentace Zemského hřebčince Písek coby unikátního chovatelského zařízení zařazeného na seznam Národních kulturních památek, a na propagaci chovu a jezdeckého sportu. Cílená tedy byla především na milovníky koní ze strany laické veřejnosti. Druhá byla naopak zaměřena na chovatele a odborníky, kteří do Zemského hřebčince přicházejí s nadcházející připouštěcí sezónou zejména vybírat partnery pro své klisny.

Myšlenka připravit na jaro dvě jarní přehlídky plemenných koní se ukázala jako šťastná. Obě přehlídky proběhly v mimořádně poklidném a přátelském duchu, diváci odcházeli spokojení a snad i plní přesvědčení, že lidé pracující v Zemském hřebčinci Písek dělají svou práci, jak nejlépe umí. Foto naleznete v Galerii