erb
Koně - hřebci, testace, prodej
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jarní přehlídka plemenných koní již tuto sobotu 4. března

Jarní přehlídka plemenných koní již tuto sobotu 4. březnaDatum konání:
4.3.2023

První březnovou sobotu bude v píseckém hřebčinci rušno. Brány jedinečného chovatelského zařízení se otevřou u příležitosti konání tradiční jarní přehlídky plemenných koní. Pořadatelé zvou k návštěvě širokou veřejnost.

Dějištěm bude krytá jízdárna, průběh akce tedy nenaruší ani případné vrtochy předjarního počasí. Vše zahájí hodinu před polednem předvedení plemenných hřebců v majetku píseckého hřebčince i soukromých vlastníků. Předvaděči z řad zaměstnanců a spolupracovníků hřebčince představí publiku přes tři desítky plemeníků, přičemž nejpočetněji budou zastoupeni teplokrevní a chladnokrevní hřebci. Chybět ale nebudou ani zástupci máločetných plemen, vše s komentářem ke každému koni.

Následovat bude divácky velmi atraktivní doprovodný program. Při jeho sestavování si organizátoři kladli za cíl, aby byl pestrý a publiku tak představil nejrůznější dovednosti koní. Připraveno je drezurní vystoupení, jízda v dámském sedle, jezdecká čtverylka i různé druhy zápřeží. Naše pozvání k účinkování přijali také kolegové z Národního hřebčína Kladruby nad Labem a jízdní oddíl Policie ČR. V průběhu trvání přehlídky bude možné navštívit stáje, nebo třeba povozit děti na ponících. Vstupné se hradí na místě a stojí 120 Kč, děti a důchodci platí polovinu.

Druhá akce určená veřejnosti se v areálu národní kulturní památky píseckého Zemského hřebčince uskuteční poslední březnovou sobotu. Věříme, že nám bude počasí přát a druhou jarní přehlídku plánujeme uskutečnit 25. března na venkovním kolbišti. Zaměřena bude zejména na prezentaci a dovednosti plemenných hřebců, což jí činí zajímavou především pro chovatele a odbornou veřejnost. Ale i v tomto případě uvítáme v našem krásném historickém areálu každého zájemce o předvedení dovedností píseckých koní a výsledků naší práce s nimi.

Kalendář všech akcí připravených v Zemském hřebčinci Písek na letošní sezónu je k vidění na jeho webových stránkách. A pokud nechcete, aby vám něco uniklo, sledujte písecký hřebčinec na sociálních sítích.

DSC01045.jpg