erb
Koně - hřebci, testace, prodej
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jarní přehlídka plemenných koní I - v sobotu 2. března 2024

Jarní přehlídka plemenných koní I - v sobotu 2. března 2024Zemský hřebčinec, coby unikátní písecká historická památka a centrum chovu koní, ožije v měsíci březnu zahájením nové chovatelské sezóny. Dvě tradiční jarní přehlídky plemenných hřebců se letos uskuteční v sobotu 2. a v sobotu 23. března. Návštěvníci z řad laické i chovatelské veřejnosti se mohou těšit na bohatý program s prezentací hřebců a řadou doprovodných vystoupení.

První jarní přehlídka v sobotu 2. března začíná v 11 hodin v kryté jezdecké hale hřebčince předvedením tří desítek plemenných hřebců, kteří působí v přirozené plemenitbě a v inseminaci čerstvým spermatem. Zastoupena budou plemena teplokrevná, chladnokrevná i máločetná. Kromě vlastních koní v majetku hřebčince bude možné vidět také hřebce soukromých majitelů. Oblíbený doprovodný program od 13 hodin určitě nejvíc potěší širokou veřejnost a rodiny s dětmi. Jako každý rok se mohou i letos těšit na různá drezurní vystoupení, jezdeckou čtverylku zaměstnanců hřebčince, zápřež koní v kočáře, ukázky jízdy v dámském sedle i práce s chladnokrevnými hřebci. Chybět nebudou ani vystoupení starokladrubských koní z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem a ukázky Jízdní policie Krajského ředitelství hl. m. Prahy.

Druhá jarní přehlídka následuje o dva týdny později v sobotu 23. března a začíná v 11 hodin ve venkovním areálu kolbiště. Její program bude více zaměřen na odbornou chovatelskou veřejnost. Plemenní hřebci pro letošní připouštěcí sezónu budou předvedeni na ruce i pod sedlem na zkráceném parkuru. Pro diváky je k dispozici zastřešená tribuna.

Během obou přehlídek bude možnost prohlédnout si stáje hřebčince a zakoupit si občerstvení.

Těšíme se na setkání při jarních přehlídkách i dalších letošních akcích ZH Písek

Podrobnosti na www.zemskyhrebcinecpisek.cz