erb
Koně - hřebci, testace, prodej
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > I. Předvýběr hřebců pro plemennou knihu Český teplokrevník

I. Předvýběr hřebců pro plemennou knihu Český teplokrevníkChovatelská sezóna 2024 v Zemském hřebčinci Písek odstartovala 25. ledna prvním předvýběrem hřebců pro plemennou knihu Českého teplokrevníka. Na akci bylo předvedeno 11 hřebců, z nichž byla většina komisí doporučena na II. předvýběr v naší sesterské organizaci v Tlumačově.

Zemský hřebčinec Písek do Tlumačova vyveze, kromě zde předvedených adeptů do plemenitby, i absolventa westfálského körungu jménem C.R. TN (Carrera VDL x Harley VDL), který byl licentován pro PK Český sportovní kůň a v Tlumačově se pokusí své působení v plemenitbě rozšířit i o PK Český teplokrevník.

Do plemenné knihy Český teplokrevník byl zapsán také hřebec 2978 Cantos 23 (Catoki x Contact Me) v majetku rodiny pana Hladíka, který na sebe v minulosti upozornil nejen potomkem Cante Royal, prémiovaným hřebcem předvýběru 2021 z maminky po Calmando, který nadále úspěšně pokračoval ve sportovní kariéře a ve finále KMK získal titul vicešampiona 4letých hřebců a valachů, ale i plemenným hřebcem Frisco z maminky po Griseldi L, který byl vítězem předvýběru pro PK CS a byl vybraný pro PK ČT. Také na včerejším předvýběru zaujal diváky Cantosův potomek Cantosy z maminky po Abke v majetku pana Lukáše Zacha.

Nejen Cantosy ale i ostatní prezentovaní hřebci ukázali, že kvalita a příprava mladých koní na tyto akce jednoznačně stoupá.

Děkujeme předvaděčům pod vedením Ing. Štěrby za zvládnutí celé akce, komisi RPK českého teplokrevníka za posouzení a doporučení chovatelům a majitelům hřebců i všem chladu a větru odolným návštěvníkům že dorazili. Doufáme, že se všichni setkáme nejen v Tlumačově, ale i na Jarní přehlídce plemenných koní 2. března v Zemském hřebčinci Písek.